News

Lart studiO Live Search

 Aby nie tracić roku, rozpocząłem naukę w prywatnej szkole aktorskiej Lart studiO. To bardzo dobra szkoła, ale płatna, więc musiałem pracować, żeby na nią zarobić. A w następnym roku ponownie złożyłem dokumenty na aktorstwo. Tym razem otrzymałem jednocześnie promocję do szkoły łódzkiej i krakowskiej.

  Jest absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej. Na początku studiów zadebiutował na małym ekranie - rolą Eryka w serialu "Na dobre i na złe". Znamy go z filmów "Kochaj mnie,kochaj", "Katyń" oraz "Lejdis" i z serialu "M jak miłość".

 

Czy zanim wybrałeś aktorstwo, miałeś pokusy na jakiś inny kierunek studiów?

Miałem wiele pokus. Najbardziej chciałem być lekarzem ? chirurgiem. Czułem, że w tym zawodzie mógłbym się naprawdę zrealizować. Chciałem być również architektem, do tego też mam smykałkę. Jednak w pewnym momencie zdecydowałem, że zostanę aktorem. I jak postanowiłem, tak zrobiłem.

I tak po prostu się udało? Pomyślałeś: ?Będę aktorem?, złożyłeś dokumenty na uczelnię, zdałeś egzamin i znalazłeś się na liście szczęśliwych wybrańców?

Aż tak dobrze nie było. Tam są cztery etapy egzaminacyjne, a ja przeszedłem tylko trzy. Aby nie tracić roku, rozpocząłem naukę w prywatnej szkole aktorskiej Lart studiO *. To bardzo dobra szkoła, ale płatna, więc musiałem pracować, żeby na nią zarobić. A w następnym roku ponownie złożyłem dokumenty na aktorstwo. Tym razem otrzymałem jednocześnie promocję do szkoły łódzkiej i krakowskiej. Zdecydowałem się na łódzką. Jednak po pierwszym roku nauki udało mi się zdać egzamin do szkoły warszawskiej. A co ciekawe ? wskoczyłem od razu na drugi rok. I w Akademii Teatralnej już zostałem, bo czułem, że to jest dla mnie odpowiednie miejsce.

Musiałeś czymś ująć komisję egzaminacyjną, skoro dostałeś zielone światło aż na trzech uczelniach. Który Twój egzamin był najbardziej zaskakujący?

Chyba ten pierwszy udany. Na etapie taneczno-ruchowym profesorowie zapytali mnie, czy kiedyś grałem w piłkę. Wydało mi się to dziwne, przecież każdy młody chłopak gra w piłkę i uprawia różne sporty. Ja zawsze byłem bardzo żywy: jeździłem na rowerze, wspinałem się, grałem w badmintona, koszykówkę, pływałem. Łatwiej by mi było chyba wymienić, jakiego sportu nie uprawiałem. Dziekan, gdy to usłyszał, zapytał mnie: "A czy mógłby pan wykonać coś wyjątkowego"?. Pomyślałem wtedy, że to mój koniec. Moi koledzy karatecy rzeczywiście znali różne dziwne ewolucje. Ale ja? Co ja mogłem wykonać? Oczywiście, zrobiłem dobrą minę do złej gry: Nie ma problemu. I wykonałem coś, co komisję zupełnie zaskoczyło  figurę, która wyglądała trochę na cyrkową, a trochę na kulturystyczną. Zagrałem kulturystę, który wykonuje niby bardzo skomplikowaną rzecz, a tak naprawdę banalnie prostą.

I jaki był tego efekt?

Położyłem ich wszystkich na łopatki. Wiele osób, które wchodziło po mnie na egzamin, już w ogóle nie miało szans, bo z tego, co mi potem relacjonowali  cała komisja śmiała się z mojego popisu już do końca dnia. A osób w kolejce było 50! I to był mój podwójny sukces!

Jesteś typem amanta. W jakich rolach obsadzano Cię w szkolnych etiudach?

W różnych: chłopców, starców, ludzi opętanych, bardzo złych, podłych, agresywnych, ale też delikatnych i nadwrażliwych. A czy jestem amantem? Możliwe, że tak. Ale oczywiście aktor musi umieć wykonać każde zadanie.

W tym zawodzie trzeba o siebie dbać?

To jest ważne. Ale najważniejsze jest to, co masz w sobie. Twoje życie wewnętrzne. To jest najlepsza oznaka, że jesteś zdrowy, młody, masz energię, nieważne, ile masz lat, jak wyglądasz. Bo to ci daje siłę.

A co dały Ci studia, oprócz wiedzy i warsztatu aktorskiego?

Dzięki nim inaczej spoglądam na świat, stałem się bardziej wrażliwy, bardziej wyczulony na ludzi i ich problemy. Miałem przyjemność mieszkać w słynnej Dziekance, czyli akademiku na Krakowskim Przedmieściu, w której są zakwaterowani studenci trzech szkół: plastycznej, muzycznej i aktorskiej. Ta mieszanka była zabójcza, ale genialna. I te znajomości przetrwały do dzisiaj, mam wielu przyjaciół plastyków, muzyków, reżyserów, aktorów. Kiedy się czasem spotykamy, to wspominamy stare, dobre czasy. A jest co wspominać...!

 

cogito.com.pl

2008-05-16

 

 

 


Andrzej na scenie Lartu!

 

 

 

LART- ORBITA MARZYCIELI

Absolwentami Lartu są m.in.: Paweł Małaszyński, Anna Cieślak , Dawid Ogrodnik, Urszula Grabowska, Olga Frycz, Leszek Lichota, Wojciech Urbański, Magdalena Waligórska, Grzegorz Halama, Małgorzata Buczkowska, Bartłomiej Świderski, Magda Boczarska, Monika Jarosińska, Bartosz Gelner, Marta Nieradkiewicz, Janusz Kruciński, Magda Turczeniewicz, Karol Pocheć, Agata Wątróbska, Andrzej Młynarczyk, Marta Chodorowska, Krzysztof Minkowski, Marcin Czarnik, Grzegorz Mielczarek, Grzegorz Wojdon ...894 ZDOBYTE INDEKSY SZKÓŁ TEATRALNYCH!

Urszula Grabowska / Lart*1996:

Nikt nie dal mi z siebie tyle, ile dostałam od prowadzących w Larcie. Polecam Lart wszystkim..

Hits: 4098

Bartosz Gelner / Lart*2008

Lart to bardzo energetyczne miejsce. To był dla mnie mega przełomowy, inaczej lepiący mnie czas.

Hits: 4500

Anna Cieślak / Lart*2000:

Przeszłam tutaj ogromną szkołę, chyba najtrudniejszą w życiu. Ja się tu naprawdę obudziłam i zaczęłam pracować.

Hits: 4602

Paweł Małaszyński / Lart*1998:

Przyjechałem tutaj i zakochałem się w tym miejscu, zakochałem się w tych profesorach i naprawdę ci ludzie, tu, nauczyli mnie stać na scenie.

Hits: 4350

Marta Nieradkiewicz / Lart*2003:

Lart to był bardzo trudny rok dla mnie jako dziewczyny, która chciała zostać aktorką. Byłam poddana ostrej krytyce. Nie było litości.

Hits: 4319

Leszek Lichota /Lart*1998:

Gdyby nie Lart to z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że na pewno by mnie nie przyjęli do żadnej szkoły. Lart dał mi dużo więcej niż 4 lata studiów.

Hits: 4360

Magda Turczeniewicz /Lart*2002:

Lart to jest takie wspaniałe miejsce, które może Wam pomóc dostać się do siebie, do swojej autentyczności.Rok w Larcie to czas odkrywania i wyzwalania.

Hits: 4176

Janusz Kruciński / Lart*1995:

Lart to jest ten rodzaj harówki, gdzie ludzie zaczynają pokonywać największe swoje słabości, zaczynają się między nimi zupełnie inne relacje.

Hits: 4133

Olga Frycz / Lart*2006:

Przyszłam do Lartu, przeszłam tutaj swoje, oczywiście... Uczyłam się przez rok. Naprawdę ciężko pracowałam.

Hits: 4696