Dostałam się na roczny kurs w znanym i prestiżowym krakowskim Lart studiO. Szkołę ukończyli m.in. Paweł Małaszyński i Anna Cieślak. – Ten rok bardzo ukształtował mnie jako aktorkę i kobietę. – Prowadzący zajęcia Leszek Zdybał nauczył mnie nie bać się siebie. Wydobył z każdej z nas kobiecość i nauczył się nią posługiwać. Byłam gotowa na egzaminy do Akademii.

  Zero kompleksów, trochę szaleństwa, dużo pewności siebie, mnóstwo pasji i uroku. O Magdzie Turczeniewicz ciężko jest powiedzieć coś jednoznacznie. Może poza jednym. Słuchając młodej aktorki ma się przekonanie, że Magda osiągnie sukces.

 

Absolwentka studia Lart i PWST w Krakowie, aktorka warszawskiego teatru „Syrena” i serialu TVP „Egzamin z życia”. Magda wie, że najciekawsze role ma jeszcze przed sobą. Pochodzi z Wileńszczyzny, wychowała się Kędzierzynie-Koźlu na Opolszczyźnie, studiowała w Krakowie i mieszka w Warszawie. Twierdzi, że wszędzie czuje się dobrze, bo z natury jest szczęśliwa.

Aktorstwo to wpływanie na emocje innych osób. Życiowy optymizm Magdy, serdeczność , mnóstwo naturalnego uroku zmieniają jej otoczenie. Jakby od niechcenia sprawia, że ludzie czują się lepiej. W jej rodzinnej miejscowości poza występami znanej drużyny siatkówki niewiele się działo. W domu stało pianino. Magda miała więc dylemat: gwiazda sportu czy gwiazda sceny. Jakiś czas podążała drogą sportowo-artystyczną. Trenowała siatkówkę i lekkoatletykę, jednocześnie grała na pianinie, śpiewała, powoli zaczęła interesować się teatrem. Kontuzja kolana tylko ułatwiła podjęcie decyzji.

Po liceum Magda wiedziała, że chce studiować aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie .

- Wcześniej jednak dostałam się na roczny kurs w znanym i prestiżowym krakowskim Lart studiO. Wcześniej szkołę ukończyli m.in. Paweł Małaszyński i Anna Cieślak.

– Ten rok bardzo ukształtował mnie jako aktorkę i kobietę. – Prowadzący zajęcia Leszek Zdybał nauczył mnie nie bać się siebie. Wydobył z każdej z nas kobiecość i nauczył się nią posługiwać. Byłam gotowa na egzaminy do Akademii.

W 2002 rozpoczęła studia w Krakowie. Zdeterminowana, pewna siebie, ma już pogląd na to co i jak chce robić. Na studiach zakochuje się w rosyjskiej literaturze, myśli o przyszłości, pyskuje Jerzemu Treli, dużo gra na scenie, całą sobą chłonie artystyczne siły miasta, w końcu dogaduje się z Trelą i jak sama przyznaje wiele uczy się na jego zajęciach.

- W czasie studiów byłam uduchowiona. Zero imprez, mało piłam. Ćwiczyłam jogę, całe dnie czytałam książki.

Ten pozornie niewinny uśmiech nie pozwala do końca wierzyć w jej słowa. Pod koniec studiów Magda Turczeniewicz zadebiutowała w telewizji. Partnerowała Mateuszowi Damienckiemu w serialu TVP „Egzamin z życia”. Przeprowadziła się do Warszawy. Od 2007 roku aktorka Teatru „Syrena”. Gra zarówno w „Operze za trzy grosze” jak i w kryminale „Pajęcza sieć” na podstawie powieści Agaty Christie. Magda konsekwentnie, w swoim tempie zdobywa aktorskie doświadczenie. Wie, czego chce. Zrezygnowała z głównej roli w jednym z głośnych seriali telewizyjnych. Była to odważna i świadoma decyzja. Nie chciała w młodym wieku wpaść w konwencje jednej, znanej postaci. Woli ambitniejsze wyzwania.

– Na wszystko mam czas – mówi ze spokojnym optymizmem Magda, a jej diabelskie oczka zapalają się – Aktorstwo to dla mnie misja, wyzwanie. Chcę grać rolę, w których mogę dać cząstkę siebie. Postać z całym jej psychologicznym tłem. Mogłabym grać i w filmach Almodovara i w dramatach Czechowa lub Dostojewskiego. To są marzenia Magdy, a jej pewność siebie i pasja sprawiają, że łatwo w nie uwierzyć.

 

knockknockactors.com

 

 

 


Magda z wizytą w Larcie!

 

 

 

Magda Turczeniewicz / Lart*2002 : Rok spędziłam na przygotowaniach w Larcie

 

Magda Turczeniewicz / Lart*2002 : Lart to jest takie wspaniałe miejsce, które może Wam pomóc dostać się do siebie.