News

Lart studiO Live Search

 Dostałam się na roczny kurs w znanym i prestiżowym krakowskim Lart studiO. Szkołę ukończyli m.in. Paweł Małaszyński i Anna Cieślak. – Ten rok bardzo ukształtował mnie jako aktorkę i kobietę. – Prowadzący zajęcia Leszek Zdybał nauczył mnie nie bać się siebie. Wydobył z każdej z nas kobiecość i nauczył się nią posługiwać. Byłam gotowa na egzaminy do Akademii.

  Zero kompleksów, trochę szaleństwa, dużo pewności siebie, mnóstwo pasji i uroku. O Magdzie Turczeniewicz ciężko jest powiedzieć coś jednoznacznie. Może poza jednym. Słuchając młodej aktorki ma się przekonanie, że Magda osiągnie sukces.

 

Absolwentka studia Lart i PWST w Krakowie, aktorka warszawskiego teatru „Syrena” i serialu TVP „Egzamin z życia”. Magda wie, że najciekawsze role ma jeszcze przed sobą. Pochodzi z Wileńszczyzny, wychowała się Kędzierzynie-Koźlu na Opolszczyźnie, studiowała w Krakowie i mieszka w Warszawie. Twierdzi, że wszędzie czuje się dobrze, bo z natury jest szczęśliwa.

Aktorstwo to wpływanie na emocje innych osób. Życiowy optymizm Magdy, serdeczność , mnóstwo naturalnego uroku zmieniają jej otoczenie. Jakby od niechcenia sprawia, że ludzie czują się lepiej. W jej rodzinnej miejscowości poza występami znanej drużyny siatkówki niewiele się działo. W domu stało pianino. Magda miała więc dylemat: gwiazda sportu czy gwiazda sceny. Jakiś czas podążała drogą sportowo-artystyczną. Trenowała siatkówkę i lekkoatletykę, jednocześnie grała na pianinie, śpiewała, powoli zaczęła interesować się teatrem. Kontuzja kolana tylko ułatwiła podjęcie decyzji.

Po liceum Magda wiedziała, że chce studiować aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie .

- Wcześniej jednak dostałam się na roczny kurs w znanym i prestiżowym krakowskim Lart studiO. Wcześniej szkołę ukończyli m.in. Paweł Małaszyński i Anna Cieślak.

– Ten rok bardzo ukształtował mnie jako aktorkę i kobietę. – Prowadzący zajęcia Leszek Zdybał nauczył mnie nie bać się siebie. Wydobył z każdej z nas kobiecość i nauczył się nią posługiwać. Byłam gotowa na egzaminy do Akademii.

W 2002 rozpoczęła studia w Krakowie. Zdeterminowana, pewna siebie, ma już pogląd na to co i jak chce robić. Na studiach zakochuje się w rosyjskiej literaturze, myśli o przyszłości, pyskuje Jerzemu Treli, dużo gra na scenie, całą sobą chłonie artystyczne siły miasta, w końcu dogaduje się z Trelą i jak sama przyznaje wiele uczy się na jego zajęciach.

- W czasie studiów byłam uduchowiona. Zero imprez, mało piłam. Ćwiczyłam jogę, całe dnie czytałam książki.

Ten pozornie niewinny uśmiech nie pozwala do końca wierzyć w jej słowa. Pod koniec studiów Magda Turczeniewicz zadebiutowała w telewizji. Partnerowała Mateuszowi Damienckiemu w serialu TVP „Egzamin z życia”. Przeprowadziła się do Warszawy. Od 2007 roku aktorka Teatru „Syrena”. Gra zarówno w „Operze za trzy grosze” jak i w kryminale „Pajęcza sieć” na podstawie powieści Agaty Christie. Magda konsekwentnie, w swoim tempie zdobywa aktorskie doświadczenie. Wie, czego chce. Zrezygnowała z głównej roli w jednym z głośnych seriali telewizyjnych. Była to odważna i świadoma decyzja. Nie chciała w młodym wieku wpaść w konwencje jednej, znanej postaci. Woli ambitniejsze wyzwania.

– Na wszystko mam czas – mówi ze spokojnym optymizmem Magda, a jej diabelskie oczka zapalają się – Aktorstwo to dla mnie misja, wyzwanie. Chcę grać rolę, w których mogę dać cząstkę siebie. Postać z całym jej psychologicznym tłem. Mogłabym grać i w filmach Almodovara i w dramatach Czechowa lub Dostojewskiego. To są marzenia Magdy, a jej pewność siebie i pasja sprawiają, że łatwo w nie uwierzyć.

 

knockknockactors.com

 

 

 


Magda z wizytą w Larcie!

 

 

 

Magda Turczeniewicz / Lart*2002 : Rok spędziłam na przygotowaniach w Larcie

 

Magda Turczeniewicz / Lart*2002 : Lart to jest takie wspaniałe miejsce, które może Wam pomóc dostać się do siebie.

 

 

LART- ORBITA MARZYCIELI

Absolwentami Lartu są m.in.: Paweł Małaszyński, Anna Cieślak , Dawid Ogrodnik, Urszula Grabowska, Olga Frycz, Leszek Lichota, Wojciech Urbański, Magdalena Waligórska, Grzegorz Halama, Małgorzata Buczkowska, Bartłomiej Świderski, Magda Boczarska, Monika Jarosińska, Bartosz Gelner, Marta Nieradkiewicz, Janusz Kruciński, Magda Turczeniewicz, Karol Pocheć, Agata Wątróbska, Andrzej Młynarczyk, Marta Chodorowska, Krzysztof Minkowski, Marcin Czarnik, Grzegorz Mielczarek, Grzegorz Wojdon ...845 ZDOBYTYCH INDEKSÓW SZKÓŁ TEATRALNYCH!

Urszula Grabowska / Lart*1996:

Nikt nie dal mi z siebie tyle, ile dostałam od prowadzących w Larcie. Polecam Lart wszystkim..

Hits: 2639

Bartosz Gelner / Lart*2008

Lart to bardzo energetyczne miejsce. To był dla mnie mega przełomowy, inaczej lepiący mnie czas.

Hits: 2854

Anna Cieślak / Lart*2000:

Przeszłam tutaj ogromną szkołę, chyba najtrudniejszą w życiu. Ja się tu naprawdę obudziłam i zaczęłam pracować.

Hits: 3103

Paweł Małaszyński / Lart*1998:

Przyjechałem tutaj i zakochałem się w tym miejscu, zakochałem się w tych profesorach i naprawdę ci ludzie, tu, nauczyli mnie stać na scenie.

Hits: 2829

Marta Nieradkiewicz / Lart*2003:

Lart to był bardzo trudny rok dla mnie jako dziewczyny, która chciała zostać aktorką. Byłam poddana ostrej krytyce. Nie było litości.

Hits: 2877

Leszek Lichota /Lart*1998:

Gdyby nie Lart to z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że na pewno by mnie nie przyjęli do żadnej szkoły. Lart dał mi dużo więcej niż 4 lata studiów.

Hits: 2843

Magda Turczeniewicz /Lart*2002:

Lart to jest takie wspaniałe miejsce, które może Wam pomóc dostać się do siebie, do swojej autentyczności.Rok w Larcie to czas odkrywania i wyzwalania.

Hits: 2704

Janusz Kruciński / Lart*1995:

Lart to jest ten rodzaj harówki, gdzie ludzie zaczynają pokonywać największe swoje słabości, zaczynają się między nimi zupełnie inne relacje.

Hits: 2581

Olga Frycz / Lart*2006:

Przyszłam do Lartu, przeszłam tutaj swoje, oczywiście... Uczyłam się przez rok. Naprawdę ciężko pracowałam.

Hits: 2924