Postanowiłam zdawać do PWST w Krakowie. Niestety, pierwsze podejście okazało się porażką, ale zawzięłam się. Do kolejnego egzaminu solidnie przygotowywałam się w prywatnej szkole Lart studiO Leszka Zdybała. Naukę łączyłam z pracą kelnerki w jednym z krakowskich pubów. Za drugim razem już bez problemów dostałam się do PWST.

  Niektórzy robią karierę latami, jej wystarczyły miesiące, by stać się docenianą i rozpoznawalną aktorką. Anna Cieślak na festiwalu filmowym w Gdyni otrzymała nagrodę za debiut w filmie „Masz na imię Justine”. Widzowie już wcześniej zwrócili na nią uwagę w serialach „Glina” i „Egzamin z życia”. Zadebiutowała na małym ekranie w roli Julii, córki komisarza Andrzeja Gajewskiego (Jerzy Radziwiłowicz), w serialu „Glina”. W „Egzaminie z życia” wciela się w postać Joanny Wierzyńskiej, która uwikłała się w romans z żonatym belfrem Radkiem Drawskim (Rafał Królikowski). Widzieliśmy ją także w filmach „Ono” Małgorzaty Szumowskiej i "Karol - Historia człowieka, który został papieżem” Giacomo Battiato, gdzie zagrała Tesię Kluger. W filmie „Masz na imię Justine” Franco De Peny, żeby zagrać Mariolę, którą gangsterzy podstępnie wywożą do Niemiec i zmuszają do prostytucji, Anna Cieślak nie wahała się poświęcić swoich długich włosów.

Do dwóch razy sztuka

Pochodzi ze Szczecina. W liceum chodziła do klasy o profilu matematyczno-fizycznym, po czym – nieoczekiwanie dla wszystkich nawet samej siebie – postanowiła zdawać do PWST w Krakowie. -"Niestety, pierwsze podejście okazało się porażką, ale zawzięłam się. Do kolejnego egzaminu solidnie przygotowywałam się w prywatnej szkole „Lart studiO *” Leszka Zdybała . Naukę łączyłam z pracą kelnerki w jednym z krakowskich pubów. Za drugim razem już bez problemów dostałam się do PWST". Dziś jest etatową aktorką Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie Kocham to miasto! – mówi.– Tu mam mieszkanie i pracę na scenie. Dzięki temu mogę spełniać swoje największe marzenie, jakim jest granie w teatrze. Serialowa Joasia Wierzyńska jest bardzo skryta i tajemnicza. Nie znosi opowiadać o sobie. Koledzy z planu podkreślają jej ambicję i stanowczość.– Ani zależy na karierze, ale tylko tej przez duże „K” – mówią. – Ona nie chce rozmieniać się na drobne.

Nie wszystko na sprzedaż

– Na razie mogę powiedzieć, że ogromnie zależy mi na tym, by się rozwijać i być sobą – mówi Anna Cielak o swoich planach zawodowych. – I na pewno nie dam się zwieść wszechobecnym pokusom tzw. karierki. Ma poczucie humoru na swój temat. Nie wstydzi się przytoczyć słów swojego dziadka, który stwierdził, że Ania na ekranie wygląda dużo lepiej niż w rzeczywistości.

Hobby?

Przede wszystkim teatr i literatura. Sama przejawia zresztą zdolności literackie. Już w drugiej klasie liceum napisała rymowaną sztukę o biednej dziewczynie, która poznaje na balu księcia i znajduje upragnioną miłość. To był współczesny „Kopciuszek”.

 

Anna Wiejowska

Dziennik Łódzki

 

 

 


Ania z wizytą w Larcie!

 

 

 

Anna Cieślak / Lart*2000: Nie poddałam się, kiedy pierwszy raz nie dostałam się

 

Anna Cieślak / Lart*2000: Przeszłam w Larcie ogromną szkołę, chyba najtrudniejszą w życiu

 

Anna Cieślak / Lart*2000: W Larcie nauczyłam się naprawdę niesamowicie dużo