News

Lart studiO Live Search

 Postanowiłam zdawać do PWST w Krakowie. Niestety, pierwsze podejście okazało się porażką, ale zawzięłam się. Do kolejnego egzaminu solidnie przygotowywałam się w prywatnej szkole Lart studiO Leszka Zdybała. Naukę łączyłam z pracą kelnerki w jednym z krakowskich pubów. Za drugim razem już bez problemów dostałam się do PWST.

  Niektórzy robią karierę latami, jej wystarczyły miesiące, by stać się docenianą i rozpoznawalną aktorką. Anna Cieślak na festiwalu filmowym w Gdyni otrzymała nagrodę za debiut w filmie „Masz na imię Justine”. Widzowie już wcześniej zwrócili na nią uwagę w serialach „Glina” i „Egzamin z życia”. Zadebiutowała na małym ekranie w roli Julii, córki komisarza Andrzeja Gajewskiego (Jerzy Radziwiłowicz), w serialu „Glina”. W „Egzaminie z życia” wciela się w postać Joanny Wierzyńskiej, która uwikłała się w romans z żonatym belfrem Radkiem Drawskim (Rafał Królikowski). Widzieliśmy ją także w filmach „Ono” Małgorzaty Szumowskiej i "Karol - Historia człowieka, który został papieżem” Giacomo Battiato, gdzie zagrała Tesię Kluger. W filmie „Masz na imię Justine” Franco De Peny, żeby zagrać Mariolę, którą gangsterzy podstępnie wywożą do Niemiec i zmuszają do prostytucji, Anna Cieślak nie wahała się poświęcić swoich długich włosów.

Do dwóch razy sztuka

Pochodzi ze Szczecina. W liceum chodziła do klasy o profilu matematyczno-fizycznym, po czym – nieoczekiwanie dla wszystkich nawet samej siebie – postanowiła zdawać do PWST w Krakowie. -"Niestety, pierwsze podejście okazało się porażką, ale zawzięłam się. Do kolejnego egzaminu solidnie przygotowywałam się w prywatnej szkole „Lart studiO *” Leszka Zdybała . Naukę łączyłam z pracą kelnerki w jednym z krakowskich pubów. Za drugim razem już bez problemów dostałam się do PWST". Dziś jest etatową aktorką Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie Kocham to miasto! – mówi.– Tu mam mieszkanie i pracę na scenie. Dzięki temu mogę spełniać swoje największe marzenie, jakim jest granie w teatrze. Serialowa Joasia Wierzyńska jest bardzo skryta i tajemnicza. Nie znosi opowiadać o sobie. Koledzy z planu podkreślają jej ambicję i stanowczość.– Ani zależy na karierze, ale tylko tej przez duże „K” – mówią. – Ona nie chce rozmieniać się na drobne.

Nie wszystko na sprzedaż

– Na razie mogę powiedzieć, że ogromnie zależy mi na tym, by się rozwijać i być sobą – mówi Anna Cielak o swoich planach zawodowych. – I na pewno nie dam się zwieść wszechobecnym pokusom tzw. karierki. Ma poczucie humoru na swój temat. Nie wstydzi się przytoczyć słów swojego dziadka, który stwierdził, że Ania na ekranie wygląda dużo lepiej niż w rzeczywistości.

Hobby?

Przede wszystkim teatr i literatura. Sama przejawia zresztą zdolności literackie. Już w drugiej klasie liceum napisała rymowaną sztukę o biednej dziewczynie, która poznaje na balu księcia i znajduje upragnioną miłość. To był współczesny „Kopciuszek”.

 

Anna Wiejowska

Dziennik Łódzki

 

 

 


Ania z wizytą w Larcie!

 

 

 

Anna Cieślak / Lart*2000: Nie poddałam się, kiedy pierwszy raz nie dostałam się

 

Anna Cieślak / Lart*2000: Przeszłam w Larcie ogromną szkołę, chyba najtrudniejszą w życiu

 

Anna Cieślak / Lart*2000: W Larcie nauczyłam się naprawdę niesamowicie dużo

 

 

LART- ORBITA MARZYCIELI

Absolwentami Lartu są m.in.: Paweł Małaszyński, Anna Cieślak , Dawid Ogrodnik, Urszula Grabowska, Olga Frycz, Leszek Lichota, Wojciech Urbański, Magdalena Waligórska, Grzegorz Halama, Małgorzata Buczkowska, Bartłomiej Świderski, Magda Boczarska, Monika Jarosińska, Bartosz Gelner, Marta Nieradkiewicz, Janusz Kruciński, Magda Turczeniewicz, Karol Pocheć, Agata Wątróbska, Andrzej Młynarczyk, Marta Chodorowska, Krzysztof Minkowski, Marcin Czarnik, Grzegorz Mielczarek, Grzegorz Wojdon ...844 ZDOBYTE INDEKSY SZKÓŁ TEATRALNYCH!

Urszula Grabowska / Lart*1996:

Nikt nie dal mi z siebie tyle, ile dostałam od prowadzących w Larcie. Polecam Lart wszystkim..

Hits: 2308

Bartosz Gelner / Lart*2008

Lart to bardzo energetyczne miejsce. To był dla mnie mega przełomowy, inaczej lepiący mnie czas.

Hits: 2512

Anna Cieślak / Lart*2000:

Przeszłam tutaj ogromną szkołę, chyba najtrudniejszą w życiu. Ja się tu naprawdę obudziłam i zaczęłam pracować.

Hits: 2753

Paweł Małaszyński / Lart*1998:

Przyjechałem tutaj i zakochałem się w tym miejscu, zakochałem się w tych profesorach i naprawdę ci ludzie, tu, nauczyli mnie stać na scenie.

Hits: 2495

Marta Nieradkiewicz / Lart*2003:

Lart to był bardzo trudny rok dla mnie jako dziewczyny, która chciała zostać aktorką. Byłam poddana ostrej krytyce. Nie było litości.

Hits: 2570

Leszek Lichota /Lart*1998:

Gdyby nie Lart to z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że na pewno by mnie nie przyjęli do żadnej szkoły. Lart dał mi dużo więcej niż 4 lata studiów.

Hits: 2491

Magda Turczeniewicz /Lart*2002:

Lart to jest takie wspaniałe miejsce, które może Wam pomóc dostać się do siebie, do swojej autentyczności.Rok w Larcie to czas odkrywania i wyzwalania.

Hits: 2358

Janusz Kruciński / Lart*1995:

Lart to jest ten rodzaj harówki, gdzie ludzie zaczynają pokonywać największe swoje słabości, zaczynają się między nimi zupełnie inne relacje.

Hits: 2267

Olga Frycz / Lart*2006:

Przyszłam do Lartu, przeszłam tutaj swoje, oczywiście... Uczyłam się przez rok. Naprawdę ciężko pracowałam.

Hits: 2576