News

Lart studiO Live Search

 Nie zawsze wszystko szło tak gładko. Do szkoły aktorskiej dostałam się dopiero za trzecim razem. Wcześniej było Lart studiO w Krakowie i... filologia klasyczna na Uniwersytecie Gdańskim.

  Nie mam ryjka amantki - uśmiecha się tegoroczna absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Ma za to oryginalną urodę i duży talent. Docenił go już m.in. Przemysław Wojcieszek (w sztuce "Zaśnij teraz w ogniu", wystawianej we wrocławskim Teatrze Polskim, była Julią) i Wojciech Kościelniak (wybrał ją do roli Nastazji Filipownej w musicalowej adaptacji "Idioty" Fiodora Dostojewskiego. Premiera w Teatrze Muzycznym Capitol, którego jest nowym nabytkiem). Wcześniej - już pod koniec roku - zobaczymy 24-latkę w głównej roli na dużym ekranie. W filmie "Dwa światy, zaświaty" Ryszarda Brylskiego zagra u boku Katarzyny Figury i Jerzego Treli wplątaną w miłosną historię córkę kamieniarza, Kitkę.

- Nie zawsze wszystko szło tak gładko. Do szkoły aktorskiej dostałam się dopiero za trzecim razem. Wcześniej było Lart studiO w Krakowie i... filologia klasyczna na Uniwersytecie Gdańskim. - Moja mama jest aktorką w teatrze w rodzinnym Słupsku, a tato charakteryzatorem w tym samym miejscu. Teatr był od zawsze częścią mojego życia - mówi Sujecka.

Jakie ma marzenia?

- Zagrać u Kusturicy czy Wartanowa - wymienia jednym tchem. - I właśnie Nastazję Filipownę w "Idiocie"! - dodaje szybko.

 

Marta Wróbel

Gazeta Wrocławska

 

 

 


Helena na scenie Lartu!

 

 

 

LART- ORBITA MARZYCIELI

Absolwentami Lartu są m.in.: Paweł Małaszyński, Anna Cieślak , Dawid Ogrodnik, Urszula Grabowska, Olga Frycz, Leszek Lichota, Wojciech Urbański, Magdalena Waligórska, Grzegorz Halama, Małgorzata Buczkowska, Bartłomiej Świderski, Magda Boczarska, Monika Jarosińska, Bartosz Gelner, Marta Nieradkiewicz, Janusz Kruciński, Magda Turczeniewicz, Karol Pocheć, Agata Wątróbska, Andrzej Młynarczyk, Marta Chodorowska, Krzysztof Minkowski, Marcin Czarnik, Grzegorz Mielczarek, Grzegorz Wojdon ...845 ZDOBYTYCH INDEKSÓW SZKÓŁ TEATRALNYCH!

Urszula Grabowska / Lart*1996:

Nikt nie dal mi z siebie tyle, ile dostałam od prowadzących w Larcie. Polecam Lart wszystkim..

Hits: 2810

Bartosz Gelner / Lart*2008

Lart to bardzo energetyczne miejsce. To był dla mnie mega przełomowy, inaczej lepiący mnie czas.

Hits: 3035

Anna Cieślak / Lart*2000:

Przeszłam tutaj ogromną szkołę, chyba najtrudniejszą w życiu. Ja się tu naprawdę obudziłam i zaczęłam pracować.

Hits: 3276

Paweł Małaszyński / Lart*1998:

Przyjechałem tutaj i zakochałem się w tym miejscu, zakochałem się w tych profesorach i naprawdę ci ludzie, tu, nauczyli mnie stać na scenie.

Hits: 3006

Marta Nieradkiewicz / Lart*2003:

Lart to był bardzo trudny rok dla mnie jako dziewczyny, która chciała zostać aktorką. Byłam poddana ostrej krytyce. Nie było litości.

Hits: 3020

Leszek Lichota /Lart*1998:

Gdyby nie Lart to z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że na pewno by mnie nie przyjęli do żadnej szkoły. Lart dał mi dużo więcej niż 4 lata studiów.

Hits: 3015

Magda Turczeniewicz /Lart*2002:

Lart to jest takie wspaniałe miejsce, które może Wam pomóc dostać się do siebie, do swojej autentyczności.Rok w Larcie to czas odkrywania i wyzwalania.

Hits: 2853

Janusz Kruciński / Lart*1995:

Lart to jest ten rodzaj harówki, gdzie ludzie zaczynają pokonywać największe swoje słabości, zaczynają się między nimi zupełnie inne relacje.

Hits: 2718

Olga Frycz / Lart*2006:

Przyszłam do Lartu, przeszłam tutaj swoje, oczywiście... Uczyłam się przez rok. Naprawdę ciężko pracowałam.

Hits: 3087