News

Lart studiO Live Search

 Do szkoły teatralnej dostałem się za trzecim razem. Po pierwszej nieudanej próbie poszedłem do prywatnej szkoły Machulskich, ale szybko uznałem, że to nie to. Po drugiej trafiłem do krakowskiego Lart studiO. Kiedy za trzecim razem na egzaminie wstępnym spotkałem się z Janem Machulskim i ten na mój widok krzyknął "Cześć, Adaś!" - pomyślałem, że to pożegnanie, koniec - za karę, że uciekłem z jego szkoły. Ale na szczęście to było powitanie.

  Adam Ciołek pochodzi z Warszawy, ukończył łódzką "filmówkę". Jego talent dostrzegła polonistka w podstawówce i tak w wieku 13 lat trafił pod skrzydła państwa Machulskich, którzy prowadzili ognisko przy Teatrze Ochoty.

- Do szkoły teatralnej dostałem się za trzecim razem. Po pierwszej nieudanej próbie poszedłem do prywatnej szkoły Machulskich, ale szybko uznałem, że to nie to. Po drugiej trafiłem do krakowskiego Lart studiO. Kiedy za trzecim razem na egzaminie wstępnym w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej spotkałem się z Janem Machulskim i ten na mój widok krzyknął "Cześć, Adaś!" - pomyślałem, że to pożegnanie, koniec - za karę, że uciekłem z jego szkoły. Ale na szczęście to było powitanie.

W trakcie studiów zagrał epizody w serialach "Pierwsza miłość" i "Sprawa na dziś". Dla pieniędzy. Bycie w teatrze jest dla niego ważniejsze od robienia kasy.

- Uważam że po studiach niewiele się umiem. Zawodu uczy się w teatrze. On postanowił uczyć się zawodu w Opolu, z wyboru, w pełni świadomie. Na czwartym roku studenci obierają dwie strategie

- Jedni z nadzieją wypatrują, czy na dyplom przyjechał jakiś dyrektor teatru, inni tych dyrektorów zapraszają.

Adam zaprosił Bartosza Zaczykiewicza. Bo jego zdaniem teatr opolski liczy się na mapie teatralnej kraju, a poza tym wiedział, że nie ma tu aktorów przed trzydziestką. Na razie robi zastępstwo w roli Fiedotika w "Trzech siostrach", ale jego prawdziwy debiut będzie dopiero 10 listopada, na premierze "Baala" w reżyserii Marka Fiedora. Kiedy zaczynał studia w Łodzi, ostatni rok robił dyplom z "Baala" właśnie u Fiedora. Tym bardziej ucieszył się, że zadebiutuje w tym przedstawieniu. Zaraz po premierze zabierze się też do pracy magisterskiej. Uważa że to głupota i anachronizm, ale napisać trzeba Jedyny plus, że będzie pisać o aktorze, którego uważa za wielkiego mistrza - o Bogusławie Sochnackim. Magisterka to mikrocel na przyszłość. O celach makro nie chce mówić, poza tym, że chciałby dużo grać - wierzy w swoje szczęście.

 

Iwona Kłopocka

Nowa Trybuna Opolska nr 223/23/24.09.

06 26-09-2006

 

 

 


Adam na scenie Lartu!

 

 

 

LART- ORBITA MARZYCIELI

Absolwentami Lartu są m.in.: Paweł Małaszyński, Anna Cieślak , Dawid Ogrodnik, Urszula Grabowska, Olga Frycz, Leszek Lichota, Wojciech Urbański, Magdalena Waligórska, Grzegorz Halama, Małgorzata Buczkowska, Bartłomiej Świderski, Magda Boczarska, Monika Jarosińska, Bartosz Gelner, Marta Nieradkiewicz, Janusz Kruciński, Magda Turczeniewicz, Karol Pocheć, Agata Wątróbska, Andrzej Młynarczyk, Marta Chodorowska, Krzysztof Minkowski, Marcin Czarnik, Grzegorz Mielczarek, Grzegorz Wojdon ...844 ZDOBYTE INDEKSY SZKÓŁ TEATRALNYCH!

Urszula Grabowska / Lart*1996:

Nikt nie dal mi z siebie tyle, ile dostałam od prowadzących w Larcie. Polecam Lart wszystkim..

Hits: 2186

Bartosz Gelner / Lart*2008

Lart to bardzo energetyczne miejsce. To był dla mnie mega przełomowy, inaczej lepiący mnie czas.

Hits: 2391

Anna Cieślak / Lart*2000:

Przeszłam tutaj ogromną szkołę, chyba najtrudniejszą w życiu. Ja się tu naprawdę obudziłam i zaczęłam pracować.

Hits: 2615

Paweł Małaszyński / Lart*1998:

Przyjechałem tutaj i zakochałem się w tym miejscu, zakochałem się w tych profesorach i naprawdę ci ludzie, tu, nauczyli mnie stać na scenie.

Hits: 2365

Marta Nieradkiewicz / Lart*2003:

Lart to był bardzo trudny rok dla mnie jako dziewczyny, która chciała zostać aktorką. Byłam poddana ostrej krytyce. Nie było litości.

Hits: 2447

Leszek Lichota /Lart*1998:

Gdyby nie Lart to z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że na pewno by mnie nie przyjęli do żadnej szkoły. Lart dał mi dużo więcej niż 4 lata studiów.

Hits: 2359

Magda Turczeniewicz /Lart*2002:

Lart to jest takie wspaniałe miejsce, które może Wam pomóc dostać się do siebie, do swojej autentyczności.Rok w Larcie to czas odkrywania i wyzwalania.

Hits: 2234

Janusz Kruciński / Lart*1995:

Lart to jest ten rodzaj harówki, gdzie ludzie zaczynają pokonywać największe swoje słabości, zaczynają się między nimi zupełnie inne relacje.

Hits: 2147

Olga Frycz / Lart*2006:

Przyszłam do Lartu, przeszłam tutaj swoje, oczywiście... Uczyłam się przez rok. Naprawdę ciężko pracowałam.

Hits: 2427