Ostatecznie zostałam studentką warszawskiej Akademii Teatralnej. Zdałam egzaminy za trzecim razem. W międzyczasie uczyłam się jeszcze w studiu aktorskim Lart studiO w Krakowie.

  Jak wyglądał pani pierwszy dzień na planie "Na dobre i na złe”?

 

- Na szczęście, zanim stanęłam przed kamerą, przyjechałam do Sękocina, gdzie powstaje serial, żeby wszystkich poznać i oswoić się z atmosferą, która tam panuje. Panie z charakteryzacji wymyśliły uczesanie i makijaż dla Gusi. Spotkałam się z reżyserem i ludźmi z ekipy. Dzięki temu, że wiedziałam, czego się spodziewać, pierwszy dzień w pracy nie był aż tak bardzo stresujący.

* Jak potoczą się losy Gusi w kolejnych odcinkach?

- Ona ma ogromne, gorejące serce, które chciałaby oddać jakiemuś mężczyźnie. Będzie szukać wytrwale odpowiedniego kandydata. Znajdzie nawet wśród pacjentów szpitala kilku potencjalnych mężów milionerów (śmiech). Zauważyłam, że najbardziej interesują ją panowie w przedziale wiekowym 30-40 lat.

* Czy Gusia cały czas będzie pracowała w firmie sprzątającej cioci?

- Tak. Chwilowo zajmie się także prowadzeniem szpitalnego bufetu. Okaże się, że nieźle zna się na branży kulinarnej. Wynika to chyba z tego, że bardzo lubi jeść (śmiech). W związku z tym, że Gusia ma podobny charakter do Mariolki, będzie między nimi dochodziło do spięć. Moja bohaterka nie da sobie dmuchać w kaszę.

* Oglądała pani w telewizji swój debiut w serialu?

- Oczywiście. Byłam wtedy z młodszą siostrą u przyjaciółki w Krakowie. Zanim usiadłam przed telewizorem, wypiłam sporo szampana. Musiałam jakoś przetrwać te ciężkie chwile (śmiech).

* Pani siostra też planuje zostać aktorką?

- Nie, Kasia będzie sportowcem. Jest stworzona do jazdy konno. Trenuje skoki przez przeszkody. Ja również ćwiczyłam, ale jakiś czas temu z tego zrezygnowałam. Miałam swoją klacz Nastkę, która - niestety - miała sporo chorób. Jak się później okazało, między innymi ślepotę. Bardzo się przez to denerwowała i kilka razy z niej spadłam. Po trzech poważnych wypadkach zrozumiałam, że to nie dla mnie. Co prawda mogłam przesiąść się na zdrowego, łagodnego konia, ale pokochałam moją Nastkę i trudno mi było sobie wyobrazić taką zmianę.

* Co się stało z pani klaczą?

- Wyjechała na wieś i rodzi dzieci (śmiech). Niedawno jedno przyszło na świat. Czekam aż podrośnie i wtedy je odwiedzę. Konie to nasza rodzinna pasja. Tata jest hodowcą, Kasia trenuje skoki, a mama im pomaga. Zbuntował się tylko mój 18-letni brat Tomek, który nie zagląda zbyt często do stajni.

* Rodzice są zadowoleni, że wybrała pani aktorstwo?

- Miałam zostać bizneswoman i przejąć rodzinną firmę. Gdy powiedziałam, że chcę być aktorką, tata nie był zadowolony. Potrzebował kilku lat, by to zaakceptować. Zaczął mnie wspierać, kiedy zobaczył mój upór i determinację. Poczułam to pierwszy raz, gdy przyjechał ze mną na egzaminy wstępne do Akademii Teatralnej w Warszawie. Nie poszedł do pracy i towarzyszył mi cały dzień. To było niesamowite. Potem zawiózł mnie także do Wrocławia, gdzie próbowałam dostać się do szkoły teatralnej. Wyjechaliśmy o 5 rano, żeby zdążyć na 10. Bardzo mi wtedy pomógł. Ostatecznie zostałam studentką warszawskiej Akademii Teatralnej. Zdałam egzaminy za trzecim razem. W międzyczasie uczyłam się jeszcze w studiu aktorskim Lart studiO w Krakowie.

* Miała pani chwile zwątpienia?

- Nie. Obrałam sobie cel i - mimo że na mojej drodze pojawiały się przeszkody - nigdy nie przestałam wierzyć, że go osiągnę. Staram się zawsze myśleć pozytywnie. Gdy coś jest nie tak, od razu wyrzucam z siebie negatywne emocje.

 

ŻYCIE GWIAZD

 

 

 


Agata na scenie Lartu!